کرمان

خبری خوش برای هموطنان استان کرمان، خرید فرش قسطی در کرمان مهیا شد. شما عزیزانی کرمانی میتوانید به صورت آنلاین فرش خود را از فروشگاه اینترنتی فینو خرید کنید و به صورت قسطی و با چک پرداخت کنید. فروشگاه فینو اولین فروشگاه فرش قسطی در ایران.

کرمان استانی واقع در مناطق مرکزی و خشک ایران هر چند سلسله کوههای نسبتاً بلند در سمت شمال غربی خود دارد ولی هیچ رودخانه پر آبی در آن جاری نیست همین کمبود آب و مناطق لم یزرع کوهستانی و شن زارهای این سامان، سبب شده تا بیشتر اهالی این منطقه به جای کشت و زرع، به هنر و صنعت قالیبافی روی آورند
هنرهاي دستي جلوه‌اي از فرهنگ درخشان گذشتگان است كه بي‌ترديد فصلي با اهميت از تاريخ هنر سرزمين ما را رقم زده‌اند.
ساليان درازي است كه مردم كرمان در كنار ساير فعاليت‌هاي اقتصادي، و اجتماعي به قاليبافي، شال‌بافي، پته‌دوزي و ترمه‌بافي پرداخته‌اند و توانسته‌اند شهرتي جهاني كسب كنند.
يكي از صنايع دستي كرمان، همان هنر قديمي و اصيل ايرانيان يعني قاليبافي است كه افزون بر ارزش اقتصادي، مظهر ميراث فرهنگي و ملي ايران است.

نکاتی درباره ی طراحی دکوراسیون با فرش گرد و بیضی

قالی کرمان

قالي كرمان، اين گوهر گرانبها كه همه شيفته آن هستند و بر تارك زيباترين و گرانبهاترين فرش‌هاي جهان درخشش هميشگي دارد، هنري كه در ظرافت، رنگ‌آميزي و كيفيت در دنيا همتا ندارد و به‌طور قطع از نفيس‌ترين صنايعي است كه در جهان رقيبي ندارد. اين هنر در گذر زمان با فراز و نشيب‌هايي روبرو شده و گويي در سال‌هاي اخير، تا حد زيادي از اهميت آن كاسته شده است .
كرمان در زمينه بافت قالي، تاريخ مدوني ندارد و تاريخ آن سينه به سينه نقل شده است و به روايتي باسابقه پانصد ساله يكي از مناطق قديمي، قاليبافي در ايران به شمار مي‌رود. در عهد صفويه كه اوج شكوفايي هنر در ايران بود، قالي هم مانند ديگر هنرها در اين دوره بيشتر شكوفا شد.
اين صنعت در اوايل دوره قاجاريه رو به زوال رفت. شروع انقلاب صنعتي و ورود پارچه‌هاي نساجي و ماشيني كه كاهش توليد انواع منسوجات دستي را در پي داشت عامل اصلي گرايش به هنر قاليبافي در كرمان بود و در واقع بعد از انقلاب صنعتي اروپا، يكي از پررونق‌ترين دوره‌هاي قاليبافي در كرمان آغاز شد.

فرش کرمان

شهرت و آوازه قالي كرمان بيش از هر چيز به دليل درآميزي رنگ و طرح آن است. طرح و رنگ قالي كرمان يكي از نفيس‌ترين، زيباترين، و خوش‌سبك‌ترين بافته‌هاي جهان به شمار مي‌آيد به‌طوري كه كمتر مي‌توان دو قالي از نظر رنگ و نقشه شبيه به هم پيدا كرد.
طراحي و نقشه‌كشي قالي كرمان هم قدمتي ديرينه دارد، گرچه به جز نامي كه از چند تن از نقاشان منطقه كرمان به جاي مانده، تاريخچه چندان دقيقي درباره چگونگي رونق طراحي نقشه‌هاي قالي و چگونگي نام نهادن به طرح‌هاي اين منطقه در دست نيست.

فرش کهنه نما یا وینتیج به چه طرحی گفته می شود؟

طرح های رایج فرش کرمان

طرح سبزی کار
طرحهای افشان

رنگ بندی

همانگونه که قبلاً ذکر شد، رنگهای مورد استفاده در قالیهای کرمانی یکی از دلایل شهرت این قالیها می باشد که علاوه بر استفاده از رنگهای باثبات و گیاهی، دارای ترکیب بندی رنگی بسیار قوی نیز می باشند
در قالیهای مرغوب کرمان بطور معمول حداقل ۱۵ رنگ و در قالیهای نفیس تا ۳۰ رنگ نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از لحاظ رنگ آمیزی، فرش کرمان یکی از متنوع ترین و شادترین فرشهای ایران محسوب می شود. لاکی سیر و روشن، بژ، عنابی، مسی، آبی سیر و روشن، سرمه ای، صورتی، و سبز سیر و روشن از مهمترین رنگهای مورد استفاده در قالیهای کرمان می باشند.

قالی کرمان

رنگرزی

شهرت عمده فرشهای کرمان بخاطر رنگرزی آن می باشد، کرمان تنها مرکز قالیبافی در ایران است که در آن تقریباً به کلی مواد رنگ آمیزی بیگانه تحریم شده اند. رنگهای به کار رفته بسیار متنوع هستند اکثراً این رنگها که تا گذشته نزدیک در کارگاههای رنگرزی برای مصارف شالبافی و قالیبافی بکار می رفتند از سری رنگهای طبیعی بودند ولی در سالهای بعد از جنگ جهانی دوم مقداری رنگهای جوهری به کارگاههای رنگرزی آن راه یافت . رنگهای گیاهی مورد استفاده عبارتند از: نیل (ترکیبی)، قرمز دانه، روناس، پوست گردو، پوست انار، برگ مو، بوریا و حنا. همانند بقیه نقاط ایران، در کرمان هم، زاج تنها ماده ثابت کننده ای است که در رنگرزی خامه قالی مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش فرش قسطی در کرمان

با توجه به این که خرید یک فرش با قیمت مناسب برای همه خانواده های ایرانی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد ، شرکت های تولید کننده سعی کرده اند فرش های خود را به صورت اقساطی و طی چند قسط به مشتری بفروشند تا مشتری هم راحت تر بتواند فرش مورد نظر خود را خریداری کند . بزرگ ترین دغدغه ای که برای مردم وجود دارد این است که آیا امکان خرید فرش اقساطی وجود دارد یا خیر ؟کارخانجات و شرکت های فرش به دلیل تنوع زیادی که در تولید فرش دارند ، فرش های خود را هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین در اختیار مشتریان خود می گذارند تا مشتری با توجه به شرایطی که دارد هر طور که راحت تر است فرش خود را خریداری کند البته توجه کنید که این فرش ها به صورت قسطی به فروش می رسد چه در فروش حضوری و چه در فروش اینترنتی…

خرید فرش قسطی

چند نمونه از مزایای فر ش قسطی

• فروش مستقیم فرش قسطی
• خرید فرش ارزان قیمت
• تحویل رایگان فرش درب منزل
• ارائه ضمانت نامه کتبی و معتبر فرش

کلام آخر ……

فروش فرش به صورت قسطی تا به الان توانسته است بسیاری از خانواده های قشر ضعیف جامعه را صاحب بهترین و زیباترین فرش های ماشینی درجه یک و با کیفیت کند . فروش فرش قسطی توانسته نیاز همه افراد کم درآمد را برطرف کند که شامل …
پرداخت درصدی از قیمت کل فرش به عنوان پیش پرداخت
پرداخت مابقی قیمت فرش ماشینی در اقساط بلند مدت
خرید فرش اقساطی بدون کارمزد

شما عزیزانی کرمانی میتوانید به صورت آنلاین فرش خود را از فروشگاه اینترنتی فینو خرید کنید و به صورت قسطی و با چک پرداخت کنید.

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *