صفر تا صد تولید فرش ماشینی

در قرن 19 میلادی با پیشرفت تکنولوژی و بیشتر شدن قدرت آن در صنعت تغییرات زیاد در وسایل مورد استفاده انسان به وجود آمد کاملا واضح است که صنعت نساجی نیز پیشرفت زیادی در این زمینه کرده است به طوری که امروزه تعداد زیاد از فرش های تولیدی فرش های ماشینی هستند .این فرش ماشینی ، به ویژه فرش های ماشینی ایران محبوبیتی جهانی دارند . ما در این مقاله می خواهیم درباره مراحل تولید یک فرش ماشینی از ابتدا تا انتها صحبت کنیم تا بیشتر با روند تولید این فرش های آشنا شویم.

مراحل تولید فرش ماشینی

مرحله طراحی نقشه فرش

وقتی صحبت از الگوها و تولید فرش می شود ، اینها اغلب به سه دسته تقسیم می شوند: الگوهای منحنی ، هندسی و فیگورها. این الگوها بسیار مورد استفاده قرار گرفته اند ، ما به چند مورد از معمول ترین آنها اشاره خواهیم کرد. این الگوها می توانند قسمت کوچکی از یک فرش را تزئین کنند یا در نقوش کلی استفاده شوند.
از الگویی که روی فرش وجود دارد می توان دریافت که فرش چه سبکی و همچنین منشأی دارد. اندازه و رنگ هایی که استفاده می شود نیز در پاسخ به منشا فرش کمک می کند.
الگوی بارزترین و شاید مهمترین ویژگی در یک فرش است. در سطح شهرها و کارگاه های آموزشی ، زمان زیادی بر توسعه و پالایش الگوهای سنتی قدیمی که همه آنها ابتدا با دست روی کاغذ کشیده می شوند ، تأکید می شود.

طراحی نقشه فرش ماشینی

برای اطلاعات بیشتر بخوانید: انواع طرح های فرش ایرانی از زمان قدیم تا به حال

بعد از طراحی لازم فرش ،تولید فرش ماشینی دارای سه مرحله اصلی است :ریسندگی،بافندگی ، تکمیل فرش .که در ادامه به توضیح هرکدام از این مراحل به طور جداگانه می پردازیم.

مرحله ریسندگی

ریسندگی مرحله تامین نخ مناسب و آماده برای بافتن فرش ماشینی است. جنس ، ضخامت ،نوع رنگ ،هیت ست شدن نخ مورد استفاده است که کیفیت فرش را تعیین می کند.
در این مرحله برای افزایش مقاومت و رنگ پذیری الیاف رنگ شده ، به نخ‌های هیت ست تبدیل می شوند و برای بافت به واحد بافندگی منتقل می‌گردند. برای اطلاعات بیشتر ویژگی های نخ هیت ست شده در فرش ماشینی چیست؟ را بخوانید. به طور کلی از نخ 3 تایی استفاده می شود، که نخ های نخ تار، از جنس پنبه و پلی استر ، نخ پود از جنس جوت و نخ خاب یا ریشه که از جنس آکریلیک یا پلی پروپیلن یا پلی استر و در بعضی موارد ویسکوز بافته می‌شود تولید می‌شود.
نخ تار حدود ۶ درصد مواد اولیه یک فرش خوب را تشکیل می‌دهد ، نخ پود از جنس جوت که حدود ۱۲ درصد از فرش ماشینی خوب را تشکیل می‌دهد و نخ خاب که حدود ۸۲ درصد از حجم فرش را تشکیل می‌دهد.باید بدانیم که قیمت اصلی فرش بستگی زیادی به این مرحله یعنی جنس نخ و عملیاتی که روی آن انجام می شود دارد.

مرحله بافندگی

فرش‌های ماشینی و تابلو فرش‌های سفارشی توسط ماشین آلات مختلف و تخصصی ازجمله تکسیما ، شونهر ، واندویل ، VTR ، ASR ، CRX ، HPC انجام می‌ شود که در تولید انواع فرش اعم از فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ۱۰ رنگ ، فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ۸ رنگ و فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه ۱۰ رنگ ، فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه ۸ رنگ ، فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ۱۰ رنگ و فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ۸ رنگ اشاره کرد ؛ که در تولید فرش ماشینی از دو طرف کار استفاده می‌ گردد که در اصطلاح فرش رو و زیربافت گفته می‌ شود .
دو فرش داری خاب مشترک به وسیله تیغ برش که همراه بافت در حال حرکت است برش داده و از هم تفکیک داده می‌شود.

دستگاه بافندگی فرش ماشینی

مرحله تکمیل فرش

برش

پس از شستشوی فرش ، نخ ها زمینه فرش بریده می شوند تا همه ی آن ها هم سطح شوند به این مرحله “شیرینگ” گفته می شود.

برش طولی وعرضی فرش

در اینجا برای اینکه در مرحله بعدی زیگزاگ و ریشه زنی به صورت دقیق و تمیز باشد قسمت‌های اطراف فرش توسط تیغ دستگاه برش خورده تا آماده مرحله لبه دوزی فرش شود.

لبه ‌دوزی یا زیگزال و بافت ریشه

برای دوام کنارهای فرش در این مرحله توسط ماشین‌های دوخت ریشه و زیگزاگ می‌ شود که ریشه‌ها از بهترین جنس نخ و از نوع ابریشم و آماده به ابتدا و انتهای فرش دوخت می‌ خورد و کناره‌های فرش نیز توسط نخ هم رنگ زمینه فرش، زیگزاگ می‌شود که ظاهری زیبا، شکیل و همچنین دوام فرش را بیشتر می‌کند.

برجسته سازی

در تهیه سازی فرش های گل برجسته این فرش ها هنگام خروج از دستگاه بافت مثل سایر فرش ها هستند اما در مرحله تکمیل فرش در معرض دمای بالا قرار گرفته و برخی از الیاف آن دچار ذوب شدگی خواهند شد ، الیافی که میسوزند منجر به فرورفتگی در سطح فرش می کنند و بدین ترتیب پس از گذر از مرحله تکمیل یا پرداخت فرش گل برجسته خواهد شد .برای اطلاعات بیشتر بخوانید: فرش نقش برجسته یا گل برجسته به چه فرشی میگویند؟

فرش گل برجسته
فرش گل برجسته

آهار

علاوه بر جنس الیاف و فرآیند تولید فرش ماشینی که در مقاومت فرش بسیار موثر است ولی باز هم امکان پاره شدن و فرسایش آن وجود دارد که با آهار کردن آن می توان درصد آن را تا حد زیادی پایین آورد . همچنین برای جلوگیری از پراکندگی پرزهای سطح فرش سعی می کنند با آهار کردن آن را بخوابانند . در این بخش غلتک آهار داخل یک تشتک همواره در حال چرخیدن است که فرش بعد از این که از دستگاه تولید خارج شد وارد این قسمت شده و از روی این غلتک عبور می کند و در همین حین چسب می خورد که مستقیما به قسمت خشک کن فرستاده می شود ، در این مرحله با حرارتی بین 80 تا 120 درجه خشک می شود . در بخش بعدی سیلندری با بخار گرم شده پذیرای فرش خشک شده است که آن را اتو کرده و باعث نرم شدن پشت آن می شود . کار قالی در این قسمت تمام می شود و برای پرداخت دوم فرستاده می شود .


کنترل کیفیت

فرش ماشینی بلافاصله پس از بافته شدن و خروج از ماشین بافندگی،توسط رفوگران ماهر مورد بازرسی و کنترل قرار می گیرد و تا حد ممکن عیوب آن برطرف می شود. با این وجود، یک مرحله کنترل کیفیت نهایی پس از عملیات آهار و تکمیل فرش ماشینی ضروری به نظر می رسد. دو دلیل برای این امر وجود دارد: اولاً عیوبی هستند که احتمالاً رفوگر نتوانسته در مرحله قبل از تکمیل آنها ر یافته و رفع نماید. چنین عیوبی پس از تکمیل فرش (به دلیل عبور فرش از مراحل پشت پاک کنی و تمیز کردن)خود را نمایان می سازند.ضمناً در برخی مواقع، عیوب فرش آن قدر کوچک هستند که رفوگر نمی تواند به دلیل پرزآلود و یا ناهموار بودن سطح فرش خام،به راحتی آنها را در مرحله قبل از تکمیل پیدا کند. این موارد به ویژه در آن دسته از فرش های زیر که دارای نخ خاب مرده شناور هستند،بیشتر به چشم می خورد. ثانیاً ممکن است در مرحله آهار و تکمیل، عیوب جدیدی در فرش به وجود آمده باشد که ناشی از عملکرد نامناسب آن مراحل باشد.بنابراین انجام عملیات کنترل کیفیت، رفوگری و رفع عیب پس از مرحله آهار و تکمیل ، ضروری است.
بنا به دلایل فوق، کارگان بخش کنترل نهایی ، با دقت تمام فرش های آهار و تکمیل شده را بازبینی و کنترل می کنند. به این منظور ، هریک از فرش های آهار شده بر روی میز و یا زمین پهن شده و فرد متخصص با مشاهده چشمی و گاه با لمس کردن و دست کشیدن بر روی سطح فرش تلاش می کند تا حتی کوچک ترین عیوب احتمالی را یافته و برطرف نماید. پس از مشاهده روی فرش، آن را برگردانده، پشت فرش را نیز به دقت بررسی می کند. به جهت حساسیت بالای این بخش، نور کافی برای قسمت کنترل نهایی فرش در نظر گرفته می شود تا کنترل کنندگان بتوانند به راحتی عیوب احتمالی را بیابند.

فرش با کیفیت

بسته بندی

در این مرحله انواع محصولات فرش روز که از واحد تکمیل و آهار کارخانه فرش روز تحویل قسمت رول و بسته بندی شده تا تمامی محصولات اعم از انواع فرش‌های ماشینی که شامل فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ، فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه و فرش ماشینی ۷۰۰ شانه می‌ باشد.
که محصولات فانتزی شامل فرش شگی ، فرش فانتزی ، فرش شنل و گلیم فرش و حتی تمامی تابلو فرشها که تابلو فرش منظره ، تابلو فرش آیه ، تابلو فرش چهره می‌ باشد که حتی شامل سفارشات خاص مشتریان که اعم از نقشه‌ های خاص فرش ماشینی و تابلو فرش‌ های سفارشی هستند را به انبار فرش ارسال نموده تا آماده تحویل به دست مشتریان و مصرف کنندگان باشد .

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *