فرش گرد

 برای یک ترکیب کامل از زیبایی و سبک منحصر به فرد ،فرش های گرد چیزهای زیادی را ارائه می دهند که فرش های مستطیلی یا مربعی آن را انجام نمی دهند. آنها به راحتی در فضاهای عجیب و غریب ، منحنی یا تنگ جای می گیرند ، این فرش ها برای اتاق های خیلی مربعی یا هندسی مناسب هستند و می توانند به بزرگتر و بازتر شدن فضای کوچک کمک کنند.فرش گرد به گونه ای طراحی شده است که بیش از آنکه فقط یک کف پوش باشد ، یک کانون توجه در اتاق باشد. هنگامی که با یک فرش مستطیلی مقایسه می شود ، متوجه می شوید که یک فرش گرد خیلی بیشتر مورد توجه است ، به خصوص هنگامی که از الگوهای جمله یا رنگ  در آن استفاده می شود.

طراحی دکور با فرش گرد یا بیضی

وقتی صحبت از آراستن اتاق با فرش گرد می شود ، اندازه و سبکی که انتخاب می کنید باید تحت تأثیر بقیه خانه و جایی باشد که قصد دارید فرش را قرار دهید. فرش باید فضای واقع شده در آن را پر کند ، بنابراین برای یک اتاق نشیمن به یک فرش گرد بزرگ احتیاج دارید اما برای ورودی آن فرش با اندازه کوچک تر کافی است.

هنگام انتخاب رنگ و جنس فرش ، تصمیم بگیرید که آیا می خواهید با فرشتان مفهومی را بیان کنید یا بگذارید فرش یکپارچه با بقیه فضای داخلی خانه تان مخلوط شود. فرش های جوت یک انتخاب محبوب برای خانه های ساحلی یا دکوراسیون مینیمال است و بسیار با دوام و عالی برای ناحیه های پررفت و آمد مناسب است. اگر به دنبال تزریق مقداری رنگ به خانه خود هستید ، فرش، روشی آسان و غیر دائمی برای انجام این کار است. خانه ی خود را با رنگ های اصلی رنگ آمیزی کنید وسپس اطمینان حاصل کنید که فرش های متناسب با آن ها را انتخاب کنید تا ظاهری منسجم ایجاد کنید.

فرش گرد

چه اتاقی مناسب ترین فضا برای این فرش است ؟

فرش گرد مناسب برای فضاهای نا معمول مانند ابتدای ورودی ها یا مناطق کوچکتر است که می خواهید محیطی صمیمی به شیوه و لحن مورد علاقه خود به وجود آورید اما نمی توانید یک فرش تمام اندازه را در آن جای دهید. فرش های گرد می توانند فضای مینیمال با تعداد زیاد خطوط تیز را، با خطوط منحنی خود متعادل سازند .

آیا قوانین یکسان برای این فرش اعمال می شود ؟

به طور کلی یک فرش باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا تمام مبلمان شما روی آن قرار بگیرد ودر فضای آن به طور کامل جاگیر شود.  اگر فرش خیلی کوچک باشد، باعث می شود همه چیز دیگر متناسب نباشد و به عنوان یک قطعه اساسی در فضای داخلی شما به هدف خود خدمت نکند. پس باید دقت کنید که مبلمان یا هرچیزی که روی فرش است به طور کامل داخل آن قرار گیرد.

آیا میزهای مربعی روی فرش های گرد زیباست؟

یک میز گرد روی این فرش از لحاظ بصری هماهنگ است ، اما می توانید یک میز مربع را نیز روی یک فرش گرد قرار دهید – فقط مطمئن شوید که فرش به طور قابل توجهی بزرگتر است بنابراین شکل ها با یکدیگر رقابت نمی کنند ، و برای یک میز ناهار خوری باید فضای اتاق کافی در زیر پاهای صندلی وجود داشته باشد که هنگام نشستن روی میز ، صندلی ها را به عقب برگرداند نکته قابل توجه دیگر: بهتر است درآشپزخانه از فرش گرد استفاده نکنید.

فرش گرد

آیا لازم است فرش های گرد در مرکز اتاق باشند یا می توان آنها را در سمتی از اتاق قرار داد؟

باز هم بستگی به اتاق دارد. در یک ورودی ، تقارن یک قالیچه متمرکز، کاملاً زرق و برق دار و زیبا و جذاب است ، اما فرش های اطراف اتاق  باعث ایجاد یک زیبایی غیرمنتظره و نشاندهنده ی شخصیتی بی هیاهو در اتاق خواب هستند – کافی است یکی از قسمت های تخت خود یا زیر صندلی مطالعه را در گوشه قرار دهید تا بتوان آن را اضافه کرد.

نحوه ی بافت فرش گرد و فرش بیضی

فرش گرد

این نوع فرش دستباف مثل فرش‌های دیگر رویِ دار مستطیلی بافته می‌شود. روش بافت فرش دایره‌ ای مانند فرش مستطیل است با این تفاوت که در کنار فرش به جای افزودن ۸ تار برای شیرازه کنار فرش، تعداد بیشتری تار برای کناره‌ بافی آن در نظر می‌گیرند اطراف فرش گرد را به اندازه 3 تا 5 سانتی متر ، گلیم بافی یا کرباس بافی می کنند. .در این روش می توان روی چله دو دایره یکی با قطر فرش مورد نظر و دیگری بزگتر از آن رسم کرد و با مداد کشید و با مهارت در هر رج ، قسمت بیرونی محیط دایره اصلی را گلیم بافی کرد و دایره اصلی را طبق نقشه بافت.فرش گرد ماشینی نیز در طرح‌ و رنگ‌ و سایزهای متفاوت (قطر ۱ متر تا ۷ متر و… ) تولید می شود.

فرش بیضی

فرش بیضی

در فرشهای بیضی ،محاسبه تعداد چله ها و پیاده کردن نقشه و چله کشی و بافت ، مانند است با این تفاوت که در فرش بیضی ، قطرها به یک اندازه نیست ومحاسبه تعداد چله از روی قطر کو چکتر انجام می شود.

فرش های کلاسیک فروشگاه فینو را ببینید :

قیمت فرش گرد

قیمت این فرش بستگی به ابعادی دارد که شما می خواهید آن را برای دکوراسیون خود سفارش دهید . یک سری از ابعاد مانند یک متری و دو متری و… که ابعاد استاندارد هستند ، مسلماً قیمت شان کمتر از قیمت فرش گرد بزرگ است چرا که این نوع فرش گرد سفارشی است .قیمت فرش گرد دستباف از فرش ماشینی بیشتر است و اگر می‌خواهید که برای دکوراسیون منزل خود، بیشتر خرج کنید بهتر است به سراغ آن بروید. اما فرش های دایره ای گرد و بیضی نیز با کیفیت‌های خوب و با تراکم‌های مختلف در فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند. قیمت فرش دایره بنا به ابعاد و برند آن متفاوت خواهد بود.

به طور کلی، این فرش متناسب از نظر رنگ  و اندازه با محیط  شما می تواند با ایجاد فضای خاص،قابل توجه و آرام بخش انتخاب متفاوت و مناسبی برای خانه شما باشد.

.

مطالب مشابه

2 Comments

  1. خیلی ممنون عالی بود مطلبتون

    1. خواهش میکنم ، خوشحالیم که این مطلب براتون مفید بوده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *