ست کردن فرش و مبل

نحوه ی ست کردن فرش و مبل

مبلمان و فرش پایه و اساس عناصر یک اتاق را فراهم می کند. چه استایل اتاق مدرن باشد و چه سنتی ، این دو عنصر احساس و نگاه فضای دید شما را تعریف می کنند. به صورت بصری می توان مبل و فرش را به صورت گروهی تنظیم کرد تا بتوانید بهترین استفاده را از اتاق ببرید. با انتخاب اندازه فرش های مختلف می توانید ظاهری شخصی برای اتاق ایجاد کنید که با سبک خودتان هماهنگ باشد.برای اینکار بهتر است ابتدا مبلمان خود را تهیه کنید و سپس فرش مناسب و هماهنگ با آن را بخرید چون ست کردن فرش و مبل راحت تر از پیدا کردن مبلمان هماهنگ با فرش شماست.

حال که مبل مورد پسند خود را انتخاب کردین با توجه به سلیقه خود از پیشنهادات زیر برای تهیه فرش می توانید استفاده کنید:

با توجه مدل ،رنگ ،طرح مبلمان خود

برای اطلاعات بیشتر راجب ست کردن فرش با اتاق های مختلف بخوانید .

موقعیت مبلمان نسبت به فرش

بعد از در نظر گرفتن رنگ و جنس  و طرح  فرشی که می خواهید متناسب با اتاق و دکوراسیون و مبلمانتان انتخاب کنید برای انتخاب فرش مناسب لازم است موقعیت فرش و مبلمانتان را هم تعیین کنید تا بتوانید سایز فرش مورد نظرتان راهم مشخص کنید

مبلمان به طور کامل روی فرش

قرار دادن همه مسایل روی فرش باعث تعریف یک ناحیه ی مشخص نشستن برای همه می شود و همچنین  متحدالشکل بودن فضای اتاق را می رساند. اگر می خواهید مبلمان را روی فرش قرار دهید فرش باید از هر طرف ،حدود 20 سانتی متر پهن تر باشد.پس اگر هزینه کافی برای خرید فرش بزرگتر دارید و اتاق با سایز متوسط رو به بالا، این روش انتخاب مناسبی برای موقعیت فرش و مبلمان اتاق پذیرایی شما خواهد بود.اگر نه نگران نباشید می توانید از دیگر روش های چیدمان که در ادامه می گوییم استفاده کنید.

پایه های جلو مبلمان روی فرش

این روش همیشه جواب می دهد مخصوصا وقتی که یک سمت مبلمان شما به طرف دیوار است با این روش دیگر لازم نیست هزینه خرید یک فرش بزرگ را بدهید وقتی قسمتی که می پوشاند اصلا پیدا نیست !.توجه کنید که سایز فرش باید به گونه ی باشد که پایه جلوی همه مبل ها روی آن قرار گیرد.

فقط میز روی فرش قرار گیرد

این یک روش مناسب برای اتاق های کوچک و یا باریک است.

اگر می خواهید فرش  را در جلوی مبل قرار دهید ، اجازه دهید چند اینچ از فضای کف در قسمت جلوی بین آن ها قرار بگیرد. برای انتخاب سایز فرش به ابعاد مبل ها دقت کنید (نه فقط اندازه میز). در ضمن از پد فرش مناسب برای فرش خود استفاده کنید تا از لغزش روی کف یا فرش خودداری کند.

فرش های کلاسیک فروشگاه فینو را ببینید :

اندازه فرش

حال  که موقعیت مبلمان و فرش خود را تعیین کردین تقریبا اندازه فرش دلخواهتان را می توانید اندازه گیری کنید اما توجه داشته باشید که اندازه و شکل اتاق نیز عوامل مهمی هستند. اگر اتاق شما بزرگ است یا یک اتاق بسیار بزرگ است ، باید از یک فرش بزرگتر استفاده کنید که متناسب با نسبت های اتاق باشد.( برای اتاق های بسیار بزرگ حتی با ابعاد نامتناسب و اتاق کاخ ها می توانید از فرش های بزرگ پارچه استفاده کنید.)

تناسب رنگ مبل و فرش

برای انتخاب فرش متناسب با مبلمانتان یکی از فاکتور های مهمی که ه باید در نظر بگیرید تناسب رنگ مبلمانتان و فرش است و شیوه ی که آن ها کنار یکدیگر در اتاق به نمایش گذاشته می شود  مثلا اگر یک مبلمان و کفپوش اتاق  شما به رنگ  تیره است ،باید سعی کنید مبل را بیشتر نمایان کنید. یک مبل تیره با پایه های فلزی یا پایه های چوبی روشن می تواند تضاد زیبایی بین مبل و کف را ایجاد کند اما اگر اینطور نیست ،استفاده از فرش روشنتر در قسمت جلوی مبل شما می تواند رنگ های تیره را از هم جدا کند و باعث شود رنگ مبل نمود پیدا کند. یک میز چوبی روشن یا میز قهوه فلزی نیز می تواند به جدا شدن مبل از کف پوش اتاق کمک کند.

ست کردن فرش و مبل

اما اگر می خواهید مبلمان رنگ روشن تهیه کنید توجه داشته باشید که یک مبل با رنگ روشن نسبت به رنگ تیره چالش های بیشتری است. بزرگترین چالش یک مبل روشن لکه دار و کثیف شدن و کاور آن است. قبل از انتخاب یک مبل سفید یا روشن ، چگونگی استفاده از فضای اتاق را در نظر بگیرید ،اگر کاناپه شما توسط بچه ها و حیوانات خانگی مورد استفاده قرار می گیرد و هنوز هم ایده یک مبل روشن را دوست دارید ، پس حتما از ملافه های مبل قابل شستشو را انتخاب کنید.

ما در ادامه روش های مختلف و نکاتی که برای ست کردن رنگ مبل و فرش استفاده می شود را توضیح دادیم که می توانید با سلیقه خود از یکی یا چند تا از آن ها استفاده کنید..

فرش و مبلمان همرنگ

اگر طرفدار فضا های مینیمال وساده هستید یکی از روش های این است که فرش و مبلتان  یک رنگ باشد.می توانید برای اینکه تنوع به محیط اتاق بدهید سایر وسیله ها مثل آب آژور، گلدان و سایر وسایل دکوری را با رنگ های متفاوت تنظیم کنید.

دکوراسیون منزل

ست کردن فرش و مبل با رنگ های متفاوت

رنگ مبل و فرش شما حتما نباید یکی باشد و شما می توانید از دو رنگ متضاد که می شود آن ها را باهم ست کرد  استفاده کنید.

ست کردن فرش و مبل غیر هم رنگ

رنگ فرش و رنگ کوسن را ست کنید

گاهی اوقات می توان بین رنگ مبل و فرش تناسب ایجاد کرد  یعنی شما می توانید رنگ فرشتان را با رنگ کوسن ها ست کنید. بنابراین، اگر مبل تان با فرش هماهنگی ندارد، با تهیه کردن چند کوسن هم رنگ فرش تان این مشکل را برطرف نمایید. البته توجه داشته باشید که رنگ فرش و کوسن ها با رنگ مبلمان به هم بیایند و ترکیب زیبایی را به وجود بیارند.

از فرش های چند رنگ استفاده کنید

اگر شما ابتدا به فکر تهیه فرش هستید یا می خواهید مبلمان خود را عوض کنید،  فرش های چند رنگ از این لحاظ برتری دارند که رنگ های به کار رفته در آن ها بسیار متنوع می باشد.بنابراین، شما با داشتن یکی از آن ها دیگر نگران انتخاب مبل با رنگ مناسب نخواهید بود. در واقع، این فرش ها هر رنگی را که شما برای مبل های خود انتخاب کنید، دارند و می توانید یکی از آن رنگ ها را با مبلمانتان هماهنگ کنید، به همین خاطر با هر مبلمانی به خوبی ست می شوند.

فرش ماشینی

سبک مبل

یکی از نکاتی که در ست کردن فرش و مبل باید درنظر بگیرید هماهنگ بودن سبک مبل شما با فرش شماست

برای سبک های مختلف مبل مثلا استیل و کلاسیک یا کاناپه های دورهمی و مبل های ال ونشیمن فرش های مختلفی را انتخاب می کنیم  . برای سبک های کلاسیک یا استیل و سلطنتی بهتر است از فرش های ایرانی متناسب استفاده کنید .

فرش زیبا

مبل های راحتی و کاناپه ها و مبل های ال مدرن با فرش های مدرن و موکت ها ست می شوند.

الگوی و بافت

اگر مبلمان شما یک الگوی دارد ، یک فرش را انتخاب کنید که طرح و رنگ  آن با پارچه مبلمان رقابت یا تناقض  نداشته باشد ، بلکه یک نوع از بافت یا رنگ های موجود در اتاق را تکمیل کند.

یه خبر خوش برا همه کسانی که به دنبال خرید فرش قسطی هستند. فروشگاه اینترنتی فرش فینو به دو صورت چکی و وام بانکی فرش های 700 شانه تا 1500 شانه را به فروش می رساند. برای اطلاعات بیشتر وارد سایت فروشگاه اینترنتی فرش فینو شوید.

به طرح و بافت بدنه و پارچه مبلتان توجه کنید

بافت و طرح پارچه و بدنه مبل می‌تواند شما را در انتخاب ست مبل با فرش مورد نظرتان به خوبی راهنمایی کنید.

برای تعریف مبلمان  گروهی ، یک مدل فرش از فرشهای با رنگ و طرح خنثی دیوار به دیوار را پهن کنید.

برای مبل های ساده،می توانید فرش یا موکت ساده انتخاب کنید

برای مبل های ساده می توانید از فرش های طرح دارهم استفاده کنید.

فرش ماشینی

یک فرش به شکل عجیب و غریب ، مانند پوست حیوانات ، باید طوری قرار بگیرد که در وسط مبل ها قرار داشته باشد ، و لبه های ناهموار فرش به طور طبیعی در فضاهای باز روی زمین قرار گیرند همان طور که در عکس زیر مشاهده می کنید .

می‌توانید از فرش ایرانی در دکوراسیون مدرن و امروزی نیز استفاده کنید و ترکیبی جذاب و متفاوت به وجود آوردید.

و یا برعکس از فرش های مدرن برای مبلمان استیل استفاده کنید.

ست کردن فرش و مبل

در نهایت توجه داشته باشید که این موارد از یکدیگر جدا نیستند و بهتر است همه آن ها را باهم درنظربگیرید و با سبک و سلیقه شخصی خودتان آن را انتخاب کنید و کنار هم قرار دهید تا بتوانید فرش و مبل متناسب و اتاق زیبا و چشم نوازی و مورد رضایت خود را داشته باشید

مطالب مشابه

1 Comment

  1. […] کلی به رنگ وسایل و چیدمان وسلیقه شخصی شما دارد مقاله ست کردن فرش و مبل فوق العاده کاربردی را حتما بخوانید .از انواع طرح های موجود برای فرش ها […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *