ایلام

خبری خوش برای هموطنان استان ایلام، خرید فرش قسطی در ایلام مهیا شد. شما عزیزانی ایلامی میتوانید به صورت آنلاین فرش خود را از فروشگاه اینترنتی فینو خرید کنید و به صورت قسطی و با چک پرداخت کنید. فروشگاه فینو اولین فروشگاه فرش قسطی در ایران.

پیشینه فرش در ایلام

یکی از شهرهای غربی ایران استان ایلام است که به زبان کردی جنوبی ایلامی تکلم میکنند. و اکثر مردم آن شیعه هستند.شهر ایلام در حصاری از کوه ها و ارتفاعات جنگلی واقع شده و آب و هوای معتدل کوهستانی و بهاری دارد ایلام استانی است ، با قدمت چند هزار ساله ، و قسمتی از ایلام باستان به مرکزیت شوش دانیال واقع در خوزستان است. اطلاعات تاریخی اهل فن و کارشناسان فرش کشور درباره استان ایلام بسیار اندک است، این بیاطلاعی سابقه ای به درازای 200 سال دارد.قالیبافی از جمله هنرهای اصیل و ارزشمندی است که سابقه ای بس طولانی در ایران دارد.این هنر اصیل با فرهنگ کهنسال این مرز و بوم پیوندی ناگسستنی داشته و در گذر قرنها یکی از دستاوردهای مهم ایرانیان محسوب شده و در حال حاضر جزئی از زندگی و فرهنگ جامعه ایران اسلامی بشمار می‌آید.قالیبافی از جمله هنرهای اصیل و ارزشمندی است که سابقه ای بس طولانی در ایران دارد.این هنر اصیل با فرهنگ کهنسال این مرز و بوم پیوندی ناگسستنی داشته و در گذر قرنها یکی از دستاوردهای مهم ایرانیان محسوب شده و در حال حاضر جزئی از زندگی و فرهنگ جامعه ایران اسلامی بشمار می‌آید.بدون تردید فرش علاوه بر ابعاد اقتصادی آن مظهری از هنر ملی و میراث فرهنگی کشور ایران است و حفظ و حراست و بسط و گسترش آن یک وظیفه ملی برای تمامی جامعه ایرانی است .

فرش ایلام

صنايع دستي ايلام كهن‌ترين نشانه تمدن بشر

استان ايلام كه قدمتي به بلنداي تاريخ كهن ايران و سابقه‌اي درخشان در فرهنگ، هنر و تمدن جهان دارد، از ديرباز تاكنون از مراكز مهم توليد صنايع دستي مانند زيراندازهاي سنتي بوده است و از گذشته دور تا به امروز صنعتگران سختكوش و با ذوق ايلامي كوشيده‌اند تا با توليد زيراندازهايي نظير قالي، گليم و دست بافته‌هايي ديگر چون سياه چادر و چيغ (چيت)، جاجيم و…. انديشه‌ها و افكار، ذوق و خلاقيت و در نهايت ايمان خود به خالق هستي و اعتقاد به فرهنگ بومي را در قالب محصولي بيان كنند كه در عين زيبايي واجد ارزش‌هاي كاربردي و مصرفي است.

در ایلام قالی بافی
مواد اوليه بكار رفته در اين گونه زير انداز عمدتاً از ابريشم بوده كه در بيشتر موارد به صورت تمام ابريشم و در پاره ای از مواقع از كرك و ابريشم با پشم در بافت فرش استفاده می شود. امروزه بخش عمده ای از زير اندازهای سنتی كه در استان استفاده می شود را فرش های گل ابريشم تشكيل می دهندكه عمدتاً در شهرستانهای دره شهر و ايوان از توابع استان ايلام بافته می شود

جالب است بدانیم کیفیت قالی‌های طرح قم و کاشانِ که توسط بافندگان استان ایلام بافته شده، از خود مناطق قم و کاشان بهتر است و حتی قیمت آنها نیز کمی بالاتر از نمونه‌های اصلی است.این در حالی است که نمونه طرح‌های لُری یافت شده در نوع خود بی نظیرند .همه کارشناسان فرش ایلام را به طرح‌های قم و کاشان می‌شناسند ، اما شاید کمتر کسی بداند، که این استان با توجه به قدمت دیرینه خود یکی از مراکز مهم قالی بافی غرب کشور بوده است. بین آثار تاریخی و طرح‌ها و نقشه‌های فرش اصیل ایرانی نمایانگر بعد فرهنگی این صنعت و بیان کننده نو آوری،خلاقیت و اوج شکوفایی هنر روستائیان و طبقات محروم است که با کمترین امکانات درطی قرنها به آفرینش جلوه هایی شگفت انگیز آن پرداخته اند.قالیبافی ابتدا در میان ایلات و قبایل چادرنشین که کار اصلی و عمده آنان دامداری بوده است پدیدار شد و این مردمان پس از فراگیری فن رسیدن و بافتن آن،ابتدا بافت گلیم و بعدها بافت قالیچه‌های پشمی را فرا گرفتند . نقطه اوج قالیبافی در ایران را شاید بتوان دوره صفویه نامید .این دوره کارگاههای قالیبافی در اقصی نقاط ایران بر پا شده بود و بازرسانی بر کار این کارگاهها نظارت می‌کردند و قالی‌های بافته شده در این زینت بخش موزه‌های دنیا است.

فرش قسطی

فرش قسطی در ایلام

با اوضاع حاکم بر جامعه ،خرید فرش دست بافت به دلیل قیمت بالای آن برای همه مقدور نمیباشد .اینجاست که فرش ماشینی بیشتر از هر زمان دیگری خودنمایی میکند .با خرید فرش ماشینی هزینه کمتری نیز پرداخت میشود . فروش قسطی فرش ماشینی خرید فرش را برای همه ممکن میکند .
به علت افزایش قیمت فرش ماشینی شرکت های فرش تصمیم گرفتند فروش قسطی فرش را اغاز کنند تا همه افراد حتی ان هایی که توان مالی بسیار بالایی ندارند بتوانند از این فرصت استفاده کرده و تغییری در دکوراسیون منزل خود ایجاد کنند به دلیل استقبال زیاد مردم از این طرح تمامی شرکت ها در این راستا قدم گذاشته اند وتصمیم گرفتند فروش اقساطی فرش را به گزینه های خود اضافه کنند این شرکت ها با توجه به در نظر گرفتن توان مالی افراد فروش اقساطی فرش را در تمامی کشور اغاز کردند.و فرش های خود را با بالاترین کیفیت عرضه میکنند این کار کمک زیادی به نو عروس ها کارمندان بازنشتگان و مستمری بگیرانی ک قصد خرید و تغییر دکوراسیون را داشتند کرده حتی بعضی شرکت ها خرید فرش قسطی را از فروشگاه های اینترنتی به صورت شبانه روزی و انلاین کرده اند. و شرایط را برای خریدی بهتر محیا تر نموده اند .
فروش قسطی فرش یعنی تحولی عظیم و جدید در صنعت فرش که با استقبال زیادی روبرو شد و فروش فرش بیشتر و در نتیجه تولیدات هم بیشتر شد.اکنون فروش قسطی فرش در سراسر کشور جایگاه خوبی یافته و قابل استفاده و دسترس برای تمامی افراد متقاضی فرش قسطی میباشد.زیرا میتوان انواع فرش ماشینی را به صورت حضوری و غیر حضوری در طرح ها و رنگ های مختلف به صورت نقدی وقسطی تهیه کرد.

خرید فرش 1200 شانه برجسته از فروشگاه فینو

فرش کهنه نما

در نتیجه ……
یکی از گزینه های موجود برای خرید فرش استفاده از شرایط اقساطی فرش است خرید اینترنتی برای مشتری های خانگی به دلیل صرفه جویی در وقت و هزینه های اضافی نمایشگاه ها مقرون به صرفه است .و نیز خرید قسطی میتواند کمکی مهم به اقتصاد خانواده باشد .

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *