فرش مناسب دکوراسیون

یک فرش می تواند در تغییر محیط به جایی دلخواه و دوست داشتنی تاثیر بسیاری بگذارد. اما با وجود این حجم تنوع در طرح ها و رنگ  و جنس و بافت های مختلف کدام یک برای شما مناسب است ؟ در واقع این کار راحت تر از چیزی است که فکر می کنید! فقط با درنظر گرفتن چند قانون که در این مقاله آن ها را بررسی می کنیم، می توانید فرش مناسب دکوراسیون خودتان را به راحتی پیدا کنید.

موقعیت

برای انتخاب کردن فرش اول باید محیط و موقعیتی که می خواهیم فرش را در آن قرار دهیم درنظر بگیریم و سپس فرش مناسب را انتخاب کنیم در ادامه به بررسی انتخاب فرش برای اتاق های مختلف خانه می پردازیم.

فرش اتاق خواب

فرش مناسب اتاق خواب باید به اتاق برای ایجاد یک محیط آرام و دلنشین برای راحتی شما کمک کند. در اتاق خواب از فرش های بلند و فرش هایی با طرح پیچیده و زیاد که ممکن است برای محیط آرام شما اختلال ایجاد کند ، خودداری کنید. به پنبه ، پشم یا ابریشم بچسبید و از فرش های وینیل یا فرش هایی که دارای ویژگی های عجیب و غریب مانند رشته های فلزی هستند خودداری کنید.

برای اندازه ی فرش بهتر است از فرش های بزرگ استفاده کنید. یک فرش که کف اتاق را کامل بپوشاند ،اتاق خواب را نرم و بسیار ساکت تر می کند.این واقعا به خاموش کردن سر و صدای بیرون و داخل خانه کمک می کند.

فرش اتاق خواب
فرش ااتاق خواب

فرش مناسب دکوراسیون اتاق نشیمن

اتاق نشیمن ،شانس شما برای  نشان دادن سلیقه و علایق و شخصیت شماست. در اتاق نشیمن ، می توانید خلاقیت زیادی به خرج دهید! اینجا واقعاً جایی است که می توانید الگویی جسورانه داشته باشید. توجه داشته باشید که فرش نباید عنصر اصلی این اتاق باشد باید بخشی از طرح کلی باشد .بهتر است ابتدا طرح کلی اتاق نشیمن را طراحی کنید و سپس فرش مناسب با دکوراسیون و هماهنگ با آن را انتخاب کنید.

اتاق های نشیمن به طور معمول دارای کفپوش های زیبا ، مثلا از جنس چوب و کاشی هستند ، بنابراین از فرش های دیواری به دیوار صرف نظر کنید. فرش باید به اندازه کافی کوچک باشد تا حداقل یک قسمتی از  کف را به نمایش بگذارد. اگر اتاق نشیمن شما یک منطقه پر رفت و آمد است پیشنهاد می شود یک فرش پشمی با ضخامت کم را انتخاب کنید. تمیز کردن پشم از ابریشم ، پنبه یا نایلون آسانتر است ، و پاک کردن خاک از زیر نخ های فرشهای پشمی برشی با ضخامت کم نسبت به فرش های با بافت حلقه ای حلقه ای (که در آن می توان گرد وخاک گیر می کنند) آسان تر است.

فرش پذیرایی
فرش نشیمن

فرش مناسب راهرو ورودی خانه

فرش ورودی ،تن رنگ ومدل اتاق های اطراف را هماهنگ می کند.علاوه بر انتخاب فرش ورودی که فوراً شخصیت خانه شما را تعیین می کند ، حتماً یک فرش بادوام انتخاب کنید که بتواند ترافیک پا را تحمل کند ، خصوصاً اگر در خانه خود خط مشی بدون کفش ندارید.

یه خبر خوش برا همه کسانی که به دنبال خرید فرش قسطی هستند. فروشگاه اینترنتی فرش فینو به دو صورت چکی و وام بانکی فرش های 700 شانه تا 1500 شانه را به فروش می رساند. برای اطلاعات بیشتر وارد سایت فروشگاه اینترنتی فرش فینو شوید.

فرش مناسب دکوراسیون اتاق ناهار خوری

اتاق غذاخوری محیط وفضای اصلی اجتماعات خانوادگی و تعطیلات است.هنگام انتخاب فرش برای اتاق ناهار خوری ، ما روی فرش پشمی تکه ای اصرار می ورزیم.با همه کشیدن صندلی ها بر روی آن و ریختن مواد غذایی یا نوشیدنی های احتمالی ، تمیز ترین و مقاومت در برابر سایش و کاربر پسند ترین است. اندازه ای را انتخاب کنید که 2-3 اینچ در هر طرف میز شما بتواند صندلی ها را بیرون بکشد. اکثر میزها نیاز به یک فرش دارند که حداقل 8 اینچ عرض آن باشد.

فرش ناهارخوری
فرش ناهار خوری

حمام

از تشک حمام با کیفیت پایین فاصله بگیرید! این تنها گزینه شما در حمام نیست. اگرچه ممکن است ضد کارآمد به نظر برسد ، اما ارزش آن را دارد که در یک فرش باکیفیت برای این فضای سودمند سرمایه گذاری کنید. به دنبال فرش های دنج و راحت باشید که زیر پاهای لخت شما نرم و قابل جذب باشد – به خصوص اگر بعد از دوش گرفتن مستقیم بر روی آن قدم بگذارید.

مدلی دیگر برای گرفتن  فرش حمام: سبک و تمیز. رنگ های خنک تر ، مانند آبی روشن ، سرویس بهداشتی را به زیبایی بهداشتی وام می دهد. به خاطر داشته باشید که فرش ها در حمام های بزرگ استفاده می شود نه در حمام هایی کوچک که دارای سرویس بهداشتی نیز هستند .شما می توانید تشک های زیبا و پنبه ای را که بافته شده اید پیدا کنید.آنها همچنین به راحتی در ماشین لباسشویی پرتاب می شوند!

فرش حمام

 رنگ ها و الگوها در انتخاب فرش مناسب دکوراسیون

شما تقریباً آماده شروع خرید فرش هستید. ابتدا یک فهرست سریع از رنگ بندی  خود تهیه کنید. برای پیوند دادن ظاهر اتاق به یکدیگر ، بهتر است  فرشی را انتخاب کنید که دو یا سه رنگ اصلی اتاق را تکمیل کند.اگر به یک فروشگاه می روید ، پیشنهاد می کنیم یک کوسن و رنگی از پارچه ، مبلمان یا رنگ دیوار خود را به همراه ببرید. تصور اینکه چگونه رنگها بدون هیچ مرجع با یکدیگر ست و هماهنگ می شوند ، بسیار دشوار است.

برای شروع کار خود از این اصول اولیه استفاده کنید: اگر دکوراسیون اصلی شما ، مانند مبل ، از رنگ جامد است ، انتخاب فرش طرح دار را در نظر بگیرید. رنگ ثانویه را در یک فرش طرح دار با مبل خود مطابقت دهید. رنگ سوم فرش را با بالش ، پرده ، رنگ دیوار یا سایر دکوراسیون  اتاق خود مطابقت دهید. اگر مبلمان اولیه شما دارای الگوی و طرح است ، یک فرش با رنگ جامد بسیار خوب کار می کند.

اطمینان حاصل کنید که یک فرش با رنگ جامد ، رنگ مبل شما را تکمیل می کند ، و آن را با رنگ های لهجه موجود در اتاق مانند آثار هنری یا گلدان مطابقت می دهد. از آنجا که یک فرش به دلنشینی اتاق کمک می کند ، رنگ و سبک فرش شما می تواند خلق و خویی را در فضای اتاق ایجاد کند. رنگهای تیره و پر به تعریف فضای صمیمی تر کمک می کنند در حالی که رنگهای روشن تر باعث می شوند فضاهای کوچک، بزرگتر به نظر برسد. رنگهای تند مانند زرد ، نارنجی یا قرمز گرمی را ایجاد می کنند در حالی که رنگهای خنک به خصوص در اتاق آفتابی آرامش ایجاد می کنند.

و اما این نکته را درنظر داشته باشید که:

دو تا از بزرگترین عواملی که هنگام انتخاب فرش مناسب با دکوراسیون که دوست دارید با آن زندگی کنید باید در نظر بگیرید سبک زندگی شما و سلیقه ی شخصی شماست.

درباره ی  فرشی که قرار است برای  طولانی مدت در خانه شما باشد، می خواهید مطمئن شوید که می تواند سبک زندگی شما را حفظ کند. آیا فرش خود را در یک مکان پر رفت و آمد مانند راهرو یا اتاق خانواده قرار می دهید؟ بچه های خردسال دارید یا حیوانات خانگی؟ اگر چنین است ، می خواهید با یک فرش که تمیز ماندگار و آسان است ، مانند پشم بروید. و به خاطر داشته باشید ، یک فرش با رنگ تیره ، لکه ها یا خاک را در قسمت های با فعالیت بالا پنهان می کند.

در نهایت اطمینان حاصل کنید که  فرش مورد نظر شما استایل و سبک زندگی  شما را تکمیل می کند. شاید اینطور فکر نکنید ، اما شما واقعاً سبک خود را بهتر از هر کس دیگری می شناسید. بنابراین به غرایز خود اعتماد کنید. اگر واقعاً سلیقه ی شخصی شما نیست خودتان را با الگو یا رنگ های محبوب که مد شده اند درگیر نکنید. ممکن است امروز آن را دوست داشته باشید ، اما آیا فردا هم آن را دوست دارید؟ در این مقاله سعی شد تا نکات بسیار کاربردی درباره نحوه انتخاب فرش مناسب دکوراسیون خانه تان را به شما عزیزان آموزش بدهیم امیدواریم که این مقاله که نتیجه تجربه و تحقیق تیم تولید محتوا فینو می باشد برای شما عزیزان مفید باشد.

مطالب مشابه

1 Comment

  1. […] .رنگهای سرد برای فرش علاقه مندان خاص خود را دارد . مقاله چطور فرش مناسب با دکوراسیون خانه مان را انتخاب کنیم را […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *